زیر سازی آسفالت در قزوین

عملیات آسفالت کاری از دو مرحله زیر سازی و روسازی آسفالت تشکیل می شود. زیر سازی آسفالت از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و در مقاومت و استحکام آسفالت نیز تاثیر بسزایی دارد. زیرسازی اگر اصولی و درست انجام شود آسفالت نیز از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار خواهد بود.

مراحل زیر سازی شامل عملیات خاک برداری و خاک ریزی، رفع پستی و بلندی و ناهمواری های موجود، شیب سازی اصولی سطح مورد نظر و قیرپاشی جهت چسبندگی بهتر آسفالت به سطح زمین می باشد. تیم راه سازا با تجربه و تخصصی که دارند زیرسازی آسفالت را به بهترین شکل انجام داده و آن را در اولویت اول اجرای آسفالت قرار می دهند.

زیرسازی آسفالت در قزوین

مراحل زیر سازی آسفالت در قزوین

زیر سازی متشکل از چندین لایه بوده که هریک به صورت جداگانه و با رعایت استانداردهای مخصوص اجرا می شوند. برای زیرسازی سطوح مختلف جهت آسفالت کاری از دستگاه های مخصوص مانند گریدر و غلتک استفاده می شود. لایه های زیر سازی شامل موارد زیر بوده که در بیشترآن ها از انواع مختلف سنگ و خاک استفاده می شود.

  • اساس
  • زیراساس
  • ساب گرید
  • راکفیل
  • بستر تقویتی
  • بستر طبیعی

می توانید با مراجعه به صفحه زیر سازی آسفالت توضیحات تکمیلی در رابطه با لایه های زیر سازی را مطالعه نمایید.

خاک برداری قبل از اجرای آسفالت

قبل از پخش آسفالت باید بستر کار از هر لحاظ آماده باشد و اجرای آسفالت روی سطحی کاملا استاندارد صورت پذیرد. در این صورت است که آسفالت ماندگاری و طول عمر بیشتری دارد و در مقابل ترک خوردگی و شکست نیز مقاوم است. معمولا در اجرای خاک برداری 20 الی 60 سانتی متر از سطح خاک را بر می دارند که میزان آن به کیفیت خاک بستگی دارد و معمولا در سطوحی که خاک نرم دارد اجرا می شود. خاکبرداری علاوه بر به کارگیری دستگاه های مخصوص نیاز به صرف هزینه نیز دارد که متخصصان راه سازا عملیات زیرسازی را به بهترین شکل و با هزینه ای مقرون به صرفه برای کارفرمایان عزیز انجام خواهند داد.

خاک ریزی قبل از اجرای آسفالت

پس از خاک برداری برای اینکه بستر کار به صورت کاملا اصولی و استاندارد آماده شود خاک ریزی انجام می شود که شامل پخش چندین لایه خاک روی سطح مورد نظر می باشد. پس از آن نیز جهت تراکم لایه ها آن را آب پاشی کرده و با استفاده از دستگاه های مخصوص آن را می کوبند. عملیات خاکبرداری و حمل ونقل خاک به محل مورد نظر نیازمند تجهیزات پیشرفته می باشد که شرکت راه سازا با به کارگیری ماشین آلات مدرن و به روز در ارائه هر چه بهتر خدمات به مشتریان عزیز می کوشد.

نکات مهم در زیر سازی آسفالت

  • در ابتدای کار باید با خاک برداری یا خاک ریزی پستی و بلندی های موجود را هموار کرد.
  • در هنگام زیر سازی جاده درجه حرارت هوا نباید بیش از اندازه گرم یا سرد باشد. با بررسی دمای هوا و شرایط سطح مورد نظر مقدار و نوع قیری که استفاده می شود نیز اهمیت دارد و برای چسبندگی بهتر آسفالت به زمین باید از قیر با ویسکوزیته کم استفاده شود.
  • توجه داشته باشید که اگر سطح مورد نظر از قبل آسفالت شده باشد ابتدا باید سطح را کاملا تمیز و خشک کرده و سپس آسفالت جدید ریخته شود. در غیر اینصورت آسفالت جدید به خوبی به لایه زیرین خود نمی چسبد. همچنین پیمانکار باید به فاکتورهای اساسی مانند میزان رطوبت سطح مورد نظر، استحکام سطح در برابر ضربه، مقاومت در برابر صیقلی شدن و سایش و قدرت چسبندگی سطح با قیر توجه کافی را داشته باشد.

قیمت زیر سازی آسفالت

هزینه زیرسازی آسفالت به عوامل متعددی مانند نوع و کیفیت مصالح به کار رفته و همچنین ابزار و ماشین آلات مورد استفاده بستگی دارد. کارشناسان راه سازا زیرسازی آسفالت را با کیفیت عالی و مناسب ترین قیمت انجام داده و با کاهش سایر هزینه های جانبی سعی در جلب رضایت شما مشتریان عزیز دارد.