اجرای آسفالت کاری در کرج (استان البرز)، پیمانکار و اکیپ آسفالت مجهز

مجموعه راه سازا پیمانکار رسمی اجرای آسفالت ارائه دهنده کلیه خدمات آسفالت کاری در استان البرز (کرج) درسطوح مختلف از جمله جاده، خیابان، باند فرودگاه، پشت بام ها، کف پارکینگ و…. می باشد. اساس کار مجموعه راه سازا جلب رضایت مشتریان عزیز بوده و همواره سعی ما بر این است تا با عملکرد مناسب بالاترین کیفیت را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.

در این مقاله می خواهیم شما را به طور جزیی با نحوه اجرای عملیات آسفالت کاری و قیمت آسفالت در کرج آشنا کنیم. همچنین می توانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر مانند کارشناسی و بازدید کارشناسان ما از محل مورد نظر، برآورد هزینه آسفالت کاری و سایر موارد مربوطه با مشاورین ما در تماس باشید.

آسفالت کاری در کرج

فردیس | کمال‌شهر | نظرآباد | محمدشهر | مشکین‌دشت | ماهدشت | هشتگرد | کردان

آسفالت چیست؟

آسفالت مخلوطی سیاه رنگ و ترکیبی از شن و ماسه سنگی و ماده ای چسبنده به نام قیر است و با توجه به مورد استفاده ای که دارد به شکل های مختلف ساخته می شود. برای اطلاعا بیشتر میتوانید مقاله “آسفالت چیست” مطالعه نمایید.

را انواع آسفالت:

1-آسفالت گرم برای مسیرهای پرترافیک و پرتردد مانند اتوبان ها مناسب تر است.

2-آسفالت حفاظتی معمولا در جاده های کم ترافیک و مسیرهای فرعی مورد استفاده قرار می گیرد.

3-آسفالت سرد در جاده های با ترافیک کم، جهت ترمیم و لکه گیری راه ها و در سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه ی اجرای اسفالت کاری در کرج

راه سازا علاوه بر اجرای آسفالت در تمامی مناطق استان کرج دارای اکیپ آسفالت در استان تهران نیز می باشد.

1-آماده کردن و زیر سازی

قبل از شروع اجرای عملیات آسفالت کاری محوطه مورد نظر باید کاملا بررسی شده و هر نوع ناهمواری و پستی و بلندی به بهترین شکل اصلاح شود و گرد و غبار و سایر مواد خارجی از سطح موردنظر توسط جاروهای مکانیکی پاکسازی شوند. به این مرحله زیر سازی گفته می شود و همانگونه که از توضیح آن مشخص است از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که به درستی انجام نشود نتیجه ای مطلوب در پایان کار به دست نخواهد آمد و ممکن است نیاز به دوباره کاری نیز داشته باشد که این کار برای مشتری و کارفرما خوشایند نخواهد بود.مجموعه راه سازا با بهره گیری از نیروهای زبده و کار بلد فرآیند زیر سازی و سایر مراحل اجرای آسفالت را به بهترین شکل انجام خواهند داد.

2-قیرپاشی

در این مرحله از اجرای آسفالت کاری یک لایه قیر محلول روی سطح موردنظر ریخته می شود.این کار جهت آماده سازی سطوح برای پخش آسفالت ضروری است. زیرا قیر پخش شده به داخل مواد سنگی نفوذ کرده و باعث یکنواختی سطح موردنظر می شود.میزان نفوذ قیر نیز به ویسکوزیته و دمای محیط بستگی دارد.علاوه بر آن قیرپاشی باعث چسبندگی بیشر و بهتر آسفالت به مواد زیرین خود خواهد شد.

توجه داشته باشید که علاوه بر موارد فوق مقدار قیر مصرفی باید توسط دستگاه نظارت تایید و به اطلاع پیمانکار برسد .درجه حرارت پخش قیر نیز باید طبق استانداردهای فنی به خصوص باشد. قیرپاشی به وسیله دستگاه های مخصوص قیر پاش که دارای وسایل گرم کننده نیز هستد انجام می شود. همچنین توجه داشته باشید که پس از قیرپاشی نباید تردد و عبور و مرور وسایل نقلیه روی سطح انجام شود و در صورت ضرورت باید طبق نظر و صلاحدید دستگاه نظارت عمل شود.

مشخصات دستگاه قیرپاش
ماشین قیرپاش باید به درستی تنظیم شده باشد تا قیر را به طور یکنواخت روی سطوح پخش  نماید. همچنین دستگاه پخش قیر باید دارای سرعت سنج بوده تا بتواند مقدار امولسیون پخش شده روی سطح موردنظر را کنترل کند. همچنین دارای تجهیزات گرم کننده بوده تا قادر باشد قیر را به دمای قابل پخش برساند. مخازن دستگاه نیز باید پوشیده بود و قیر را در برابر سرما حفظ کند.پس از قیر پاشی نوبت به پخش آسفالت می رسد که باید در همان روز انجام شود.

3-پخش آسفالت

پس از مرحله زیر سازی محوطه و قیر پاشی آن، مواد باید توسط غلطک های مخصوص پخش و کوبیده شود. انجام این مرحله نیز باید از لحاظ دمای محیط و درجه حرارت اسفالت مورد تایید دستگاه نظارت قرار گیرد و پیمانکار نیز بدون تایید دستگاه نظارت اجازه پخش اسفالت را نخواهد داشت.

پخش آسفالت در روزهای بارانی، روی سطح یخ زده و آلوده به هیچ عنوان مجاز نمی باشد. به همین خاطر اجرای اسفالت کاری باید طوری زمان بندی شود که در فصول مناسبی از سال انجام شود.

دمای پخش آسفالت به عوامل زیر بستگی دارد:

  • درجه حرارت محیط
  • نوع و دانه بندی سنگدانه و مصالح استفاده شده
  • نوع قیر مصرفی

پخش آسفالت به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می شود که در حالت مکانیزه توسط دستگاهی به نام فینیشر صورت می گیرد.فینیشر باید طوری تنظیم شده باشد که آسفالت را در عرض و ضخامت و شیب مورد نظر به طور یکنواخت پخش نماید تا از ناهمواری و شیار دار شدن آسفالت جلوگیری شود. در برخی شرایط خاص و جهت تنظیم دقیق موارد ذکر شده پیمانکار باید از فینیشرهای تمام اتوماتیک استفاده کند.

هنگامی که عرض سطوح زیاد بوده و پخش آسفالت باید در چندین خط صورت پذیرد، باید سعی شود پخش در خطوط مجاور به طور همزمان انجام شود تا از ایجاد ترک طولی جلوگیری شود و پس از کوبیده شدن ناهمواری در سطح به وجود نیاید. کنترل ضخامت آسفالت پخش شده نیز توسط میله انجام می شود. از همین رو پیمانکار باید به تعداد کافی نیروی ماهر و باتجربه در اختیار داشته باشد تا بتواند تمام این موارد را به خوبی مدیریت کرده و در پایان پروژه به نتیجه ای مطلوب دست یابد.

پخش آسفالت به صورت دستی بیشتر برای محوطه های کوچک و سطوح محدود پیشنهاد می شود و البته که در این صورت نیز پیمانکار پس از تایید دستگاه نظارت مجاز به انجام آن خواهد بود.

4- غلطک زنی

بعد از مرحله پخش آسفالت نوبت به کوبیدن و فشرده سازی آسفالت می رسد که توسط غلتک های مخصوص صورت می گیرد. کوبیدن اسفالت باید بلافاصله پس از پخش آن انجام شود.به طوری که غلطک ها پشت سر دستگاه فینیشر حرکت کنند.غلطک های مورد استفاده جهت کوبیدن و فشرده سازی آسفالت دارای انواع مختلفی است:

  • غلطک های لرزشی
  • غلتک های فلزی سه چرخ
  • غلتک های پلاستیکی
  • غلطک های مختلط

نوع و تعداد و همین طور وزن غلطک های مورد نیاز با توجه به محوطه مورد نظر و میزان آسفالت پخش شده توسط دستگاه نظارت تعیین می شود و معمولا کمتر از دو عدد نباید باشد.

پیمانکار اجرای آسفالت در کرج

شرکت راه سازا با دارا بودن چندین سال تجربه در اجرای عملیات آسفالت کاری و با بهره گیری از افراد متخصص و باتجربه و همچنین استفاده از دستگاه های مدرن و به روز و متریال درجه یک این اطمینان را به شما مشتریان عزیز می دهد که خدمات خود را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب به شما عرضه خواهد داشت.تنها با یک تماس کارشناسان ما در محل حاضر شده و به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخگو خواهند بود.

آسفالت کاری در فردیس

راه سازا با استفاده از تیم مجرب و مجهزترین ابزارها و ماشین آلات مدرن در شهر فردیس آماده انجام پروژه های راه سازی در خدمت مردم استان کرج می باشد.