اجرای آسفالت کاری در رشت، پیمانکار و اکیپ آسفالت مجهز

شرکت راه سازا پیمانکار رسمی اجرای عملیات آسفالت کاری در رشت و سایر مناطق کشور با بهره گیری از آسفالتکار حرفه ای با دانش روز و مجرب و چندین سال تجربه موفق در انجام پروژه های مختلف آسفالت کاری در استان رشت آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد.

شما می توانید صفر تا صد کار خود، از تهیه و آماده کردن مواد اولیه و مصالح مورد نیاز تا حمل و نقل و اجرای آن در محل مورد نظر را به ما بسپارید. همین حالا برای مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی و استعلام قیمت با مشاورین ما تماس بگیرید.

آسفالت کاری در رشت

اجرای آسفالت در رشت

آسفالت کاری علاوه بر اجرای آسفالت در محوطه هایی مانند جاده و خیابان، کوچه، باند فرودگاه و… شامل کلیه خدمات تعمیر و ترمیم آسفالت سطوح مختلف مانند پشت بام، حیاط، آب بندی آسفالت پشت بام، آسفالت کاری و ترمیم پارکینگ و سایر معابر است.

یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل عملیات اجرای آسفالت کاری سطوح، کفسازی آن می باشد.کفسازی یا همان زیر سازی محوطه باید به گونه ای انجام شود که در پایان پروژه علاوه بر سهولت در عبور و مرور و تردد وسایل نقلیه و عابرین، سطح مورد نظر ظاهری زیبا نیز داشته باشد و دارای ناهمواری و پستی و بلندی نباشد.

تیم راه سازا متشکل از پرسنلی متخصص و با تجربه و در عین حال مسئولیت پذیر و متعهد بوده که علاوه بر ارائه خدمات آسفالت کاری، ضمانت پس از انجام کار را نیز بر عهده دارند. بنابراین شما می توانید اجرای کلیه امور آسفالت کاری خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید.

انواع آسفالت

آسفالت مخلوطی سیاه رنگ از مصالح سنگی و قیر بوده و با توجه به کاربردی که دارد شامل انواع مختلفی می باشد. انتخاب نوع قیر کاربردی در اجرای عملیات آسفالت نیز با توجه به دمای محیط صورت می گیرد.مثلا در مناطقی که دمای محیط بالا است از قیرهای روان تر استفاده می شود. در ادامه شما را با انواع مختلف آسفالت نیز آشنا خواهیم کرد.

آسفالت سرد که در آن ترکیب قیر و سنگدانه ها در دمای محیط انجام شده و پخش و کوبیدن آن نیز در دمای محیط صورت می گیرد.

آسفالت گرم که مصالح و قیر در دمای گرم ترکیب و اجرا می شوند.

آسفالت محافظتی ترکیباتی شبیه آسفالت گرم دارد و برای معابر کم تردد و خیابان های فرعی مورد استفاده قرار می گیرد.معمولا ماندگاری کمتری دارد و بیشتر به عنوان رویه محافظ عمل می کند.

تجهیزات اجرای آسفالت کاری در رشت

دستگاه ها و ماشین آلات مورد استفاده در عملیات آسفالت کاری شامل سه بخش ساخت، پخش و کوبیدن آسفالت می باشد که در زیر به نام آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • ماشین سنگ شکن
 • ماشین قیر پاش
 • دستگاه فینیشر
 • ماشین غلطک
 • ماشین مخصوص ذخیره مواد و مصالح
 • ماشین حمل آب و….

مراحل اجرای آسفالت کاری در رشت

1-نخستین مرحله در اجرای عملیات آسفالت کاری، زیر سازی و آماده کردن بستر مناسب برای شروع عملیات است.سطح مورد نظر باید از انواع گرد و غبار و گل و لای و مواد زائد به طور کامل پاکسازی شود.علاوه بر آن پستی و بلندی های سطح نیز باید کاملا هموار شود.

2-دومین مرحله از اجرای آسفالت کاری، قیر پاشی یا اندود نفوذی سطح مورد نظر توسط دستگاه فینیشر می باشد.قیر به داخل منافذ سطح نفوذ کرده و باعث چسبندگی بیشتر مواد به یکدیگر می شود.از نکات قابل توجه در این مرحله این است که قیرپاشی باید روی سطوح کاملا خشک انجام شود و به همین دلیل نباید هوا بارانی و ابری باشد.

3-پس از زیر سازی و قیر پاشی سطح مورد نظر نوبت به مرحله پخش آسفالت می رسد که بلافاصله باید صورت گیرد. برای این منظور بسته به شرایط موجود از غلتک های مختلفی استفاده می شود که شامل انواع فلزی و پلاستیکی می باشند. تعداد و وزن غلطک ها در این مرحله توسط دستگاه نظارت تعیین شده و به پیمانکار ابلاغ می شود. توجه داشته باشید که در تمامی مراحل، تایید دستگاه نظارت مورد نیاز بوده و عملیات اجرای آسفالت باید تحت شرایط و استانداردهای مخصوص انجام گیرد.  

قیمت اجرای آسفالت کاری در رشت

قیمت اجرای عملیات آسفالت به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 1. متراژ محوطه و سطح مورد نظر
 2. مقدار آسفالت مصرف شده با توجه به متراژ
 3. میزان ناهمواری و شیب محوطه که هر چه سطح مورد نظر هموارتر باشد هزینه زیر سازی آن نیز کمتر می باشد.

تیم راه سازا همواره سعی دارد با استفاده از مواد اولیه مرغوب و همچنین بهره گیری از اکیپ ماهر و مجرب در زمینه اجرای آسفالت، بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد و بدانید همیشه هزینه زیاد دلیل بر کیفیت بالای کار نیست. شما می توانید همین حالا جهت مشاوره و استعلام قیمت روز با مشاورین راه سازا تماس بگیرید.

عوامل موثر در انتخاب نوع آسفالت

انتخاب نوع آسفالت در ساده ترین حالت بستگی به حجم ترافیک و میزان تردد در خیابان ها و جاده ها دارد.اما در برخی موارد نیز این انتخاب به قدری پیچیده و سخت میشود که باید نوع خاک تشخیص داده شده و تحقیقات سنگینی روی محوطه موردنظر صورت پذیرد و عواملی نظیر هزینه زندگی و مالیات نیز باید در نظر گرفته شود.

پروسه آسفالت کردن خیابان و جاده ها بسیار پیچیده تر از آسفالت کردن درب منزل تا پارکینگ است.علاوه بر آن نوع آسفالت نیز متفاوت می باشد.آسفالت استفاده شده در خیابان و جاده ها باید در برابر شرایط هوایی مختلف و ترافیک وسایل نقلیه و تردد وسایل نقلیه سنگین مقاوم بوده و به طور کامل هموار باشد تا خللی در عبور و مرور وسایل نقلیه به وجود نیاید.به طور کلی سه عامل اساسی را باید در نظر گرفت:

 1. طراحی و زیر سازی مناسب محوطه، جاده یا خیابان
 2. به کار بردن مواد و مصالح مرغوب و درجه یک
 3. اجرای صحیح عملیات آسفالت کاری
 4. نظارت صحیح و موثر در تمام مراحل اجرای پروژه

اکیپ آسفالتکار در رشت

شرکت راه سازا بهترین اجرا کننده آسفالت در رشت و سایر نقاط ایران از صفر تا صد پروژه در کنار شما خواهد بود و تمام این موارد را به نحو مطلوب انجام داده و بالاترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.