اجرای آسفالت کاری در زنجان؛ پیمانکار و اکیپ آسفالت مجرب

اجرای تمامی پروژه های آسفالت کاری محوطه،خیابان و کوچه به صورت دستی و مکانیز ه در استان زنجان توسط تیم حرفه ای و افراد متخصص در این زمینه توسط مجموعه راه سازا صورت می پذیرد.

مجموعه راه سازا با استفاده از مواد مرغوب  و درجه یک سعی در جلب رضایت شما مشتریان عزیز دارد و همچنین خدمات خود را با حداقل قیمت  و بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.در این مقاله می خواهیم علاو ه بر معرفی مجموعه راه سازا شما را با نحوه فعالیت خود نیز بیشتر آشنا کنیم. خوشحال میشویم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آسفالت زنجان

اجرای آسفالت کاری در ابهر

اجرای آسفالت کاری در خرمدره

اجرای آسفالت کاری در طارم

همین طور می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا مشاوره و خرید و اجرای آسفالت کاری با همکاران ما در تماس باشید.

نحوه اجرای آسفالت در زنجان

همانطور که همه ما می دانیم آسفالت مخلوطی از شن و ماسه و قیر است که در ساخت جاده ها، باند فرودگاه و همینطور در پشت بام ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

آسفالت شامل سه نوع مختلف است:

  1. آسفالت گرم
  2. آسفالت سرد
  3. آسفالت حفاظتی

که در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم.

اجرای عملیات آسفالت کاری در هر منطقه و محلی اعم از محوطه و پشت بام و خیابان و… شامل مراحل مختلفی می باشد که در تمام این مراحل رعایت استانداردهای مشخص شده از ملزومات کار بوده و در صورت عدم رعایت آن نمی توان انتظار کیفیت و ماندگاری آسفالت را داشت و متاسفانه به مرور زمان آسفالت دچار ترک شده و ممکن است بخش هایی از آن نیز جدا شود.

به همین خاطر ضروری است که از یک تیم حرفه ای و افراد متخصص و آگاه در این زمینه بهره ببرید تا خیالتان از بابت کیفیت مواد اولیه و ماندگاری و دوام آسفالت آسوده باشد.

نمونه های آسفالت کاری در زنجان – بزودی

جزییات اجرای آسفالت

زیر سازی

اولین مرحله از اجرای اسفالت کاری که می توان گفت از مهمترین دستورالعمل های اجرای آسفالت می باشد مرحله زیرسازی جاده است که شامل پل گذاری،شیب سازی و جدول بندی جاده یا خیابان می باشد بدین صورت که سطح جاده با موادی مانند شن و سنگ ریزه های مخصوص پوشانده شده و پس از آب پاشی و با استفاده ازغلتک صاف می شود تا سطح مورد نظر برای انجام مراحل بعدی آماده شود. توجه داشته باشید همانطور که گفتیم مرحله زیر سازی آسفالت ازاهمیت بالایی برخورداراست و در صورتی که به درستی و توسط تیم حرفه ای و کاربلد انجام نپذیرد نمی توان انتظار نتیجه ای مطلوب از کار نهایی را داشت.

قیرپاشی

دومین مرحله از اجرای اسفالت کاری مرحله قیرپاشی است.روش کار به این صورت است که روی سطحی که در مرحله زیر سازی آماده شده توسط دستگاه قیر پاش، قیر پاشیده می شود و نتیجه کار ایجاد سطحی یکنواخت و بدون منافذ می باشد.علاوه بران قیر باعث چسبندگی بیشتر آسفالت شده  ومانع جدا شدن و تکه شدن آن می شود.مرحله قیر پاشی نیز مانند سایر مراحل اجرای اسفالت باید با دقت کامل و طبق دستورالعمل و استاندارهای لازم صورت پذیرد و مستلزم رعایت نکاتی مانند دمای قیر و غلظت آن و…می باشد.

پخش آسفالت

یکی دیگر از مراحل اجرای اسفالت کاری پخش آسفالت می باشد که اصلی ترین مرحله پس از زیر سازی جاده و قیر پاشی است..پخش آسفالت توسط دستگاهی به نام فینیشرو تحت درجه حرارت خاصی صورت می پذیرد و این دستگاه قابلیت آن را دارد که آسفالت را با ضخامت و شیب یکسان در محل مورد نظر پخش نماید. دمای پخش اسفالت نیز بستگی به عواملی مانند دمای محیط،نوع مصالح و مواد بکار رفته و همینطور بسته به نوع قیر مصرفی متغیر می باشد.

پخش آسفالت شامل دو مرحله می باشد.در مرحله اول توسط دستگاه فینیشر مقداری از اسفالت به عنوان آستر روی سطح مورد نظر پخش می شود و پس از آن لایه اصلی روی آن قرار داده می شود و برای مرحله کوبیدن آماده می شود.

همچنین توجه داشته باشید پخش آسفالت باید توسط دستگاه نظارت مورد تایید قرار گیرد و پیمانکار نمی تواند قبل از تایید اقدام به پخش آسفالت نماید. از دیگر نکاتی که پیمانکار باید به آن توجه داشته باشد زمان عبور و مرور پس از پایان آسفالت کاری است و زمانی مجاز است که آسفالت به اندازه کافی سرد شده باشد و دمای تقریبی آن کمتر از 40 درجه بوده و حداقل سه ساعت از زمان پخش آسفالت گذشته باشد.

مرحله کوبیدن و غلتک زنی آسفالت

اخرین مرحله از اجرای عملیات آسفالت کاری کوبیدن آسفالت توسط غلتک های مخصوص می باشد.این غلتک ها خود انواع گوناگونی دارند و به صورت لاستیکی ، فولادی و…موجود هستند. همچنین وزن و تعداد غلتک ها جهت کوبیدن و فشرده سازی نیز بسیار حائز اهمیت بوده و باید طبق استانداردها و دستورالعمل های مربوطه مورد استفاده قرار گیرند.علاوه برآن فشرده سازی و کوبیدن آسفالت نیز باید تحت شرایط و دمای خاصی انجام پذیرد که رعایت تمامی این نکات مستلزم یک تیم متخصص و مجرب است.

قیمت اجرای آسفالت کاری در زنجان

در اجرای عملیات آسفالت کاری کیفیت مصالح و مواد بکار گرفته شده و همچنین نحوه اجرا و پیاده سازی نسبت مستقیمی با قیمت آن دارد. به این معنی که هر چه از مصالح مرغوب و باکیفیت بیشتری استفاده شود بالطبع هزینه های اجرای آسفالت نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین میزان مهارت و تخصص تیم آسفالت کاری و کیفیت کار ارائه شده نیز تاثیرمستقیمی بر قیمت پروژه دارد. علاوه بر این موارد نیزمی توان به موارد دیگری مانند متراژ سطح مورد نظر و مقدار اسفالت استفاده شده،جدول کشی و کیفیت مواد مصرفی مانند قیر به کار رفته در آسفالت نیز اشاره کرد که همگی با قیمت و هزینه نهایی در رابطه مستقیم هستند.

لازم به ذکر است همیشه تلاش ما براین بوده که بالاترین کیفیت را با حداقل قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهیم و می دانیم که رضایت شما عزیزان بزرگترین سرمایه  وافتخار ماست و ما همواره آماده شنیدن نظرات و پیشنهادهای سازنده شما دوستان هستیم تا بتوانیم بهتر و با قدرت بیشتر در این راستا و جلب رضایت مشتریان عزیز عمل کنیم.

علاوه بر موارد گفته شده در نحوه اجرای آسفالت کاری، نکات اجرایی آن نیز نباید نادیده گرفته شود.در اینصورت ممکن است پروژه نیاز به دوباره کاری و هزینه مجدد داشته باشد. مجموعه راه سازا با بهره گیری از تجهیزات و دستگاه های به روز و به کار گیری مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در کنار اکیپی باتجربه  وحرفه ای می تواند گزینه مناسبی برای این امر باشد.