مدل های مختلف آسفالت (تعریف آسفالت سرد و گرم)

انواع آسفالت

چاله های بزرگ می توانند روز هر کسی را خراب کنند. این چاله ها نه تنها به خودرو آسیب می زنند بلکه خطر بزرگی برای عابران پیاده به شمار می روند. صرف نظر از این که چاله در خیابان باشد یا جاده یا پارکینگ، آسفالت ماده ای است که برای هموار کردن مسیر به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

هنگام کار با آسفالت، باید بدانید که مدل های مختلفی از آسفالت وجود دارند. آسفالت دارای سه نوع اصلی است: آسفالت گرم، آسفالت مخلوط سرد و آسفالت UPM. همچنین، انواع مختلفی از این آسفالت ها برای مصارف تابستانی و زمستانی نیز وجود دارند. در ادامه، توضیح مختصری در مورد هر یک از آن ها داده می شود.

آسفالت گرم

آسفالت گرم نوعی از آسفالت است که اغلب هنگام رانندگی از کنار کارگران مشغول به ساخت و ساز می بینید. آسفالت گرم که بیشتر برای سنگفرش و وصله کردن بکار می رود، همانطور که از نامش مشخص است، در هنگام بالا بودن دمای آسفالت می توان به راحتی با آن کار کرد. آسفالت گرم، یک راه حل دائمی برای مشکل است اما باید تقریباً بلافاصله بعد از خرید استفاده شود. زمانی که آسفالت خنک می شود، کار کردن با آن بسیار دشوار خواهد بود و وقتی کاملاً خنک شود، مانند سنگ سخت خواهد شد.

آسفالتی داغ HMA

مخلوط های آسفالتی داغ معمولا در دماهایی بین 150 تا 180 درجه سانتیگراد تولید می شوند. بسته به نوع کاربرد، یک مخلوط آسفالتی متفاوت را می توان استفاده کرد.

آسفالت سرد

آسفالت سرد، آسفالتی است که از آن می توان برای ترمیم موقتی استفاده کرد. از آنجایی که از این آسفالت در دماهای پایین استفاده می شود، به کندی عمل می کند و برای مناطقی مناسب است که ترافیک چندان زیادی نداشته باشد.

آسفالت UPM

آسفالت UPM نیز نوعی آسفالت مخلوط سرد است اما برخلاف آسفالت سرد، می توان از آن به عنوان یک راه حل دائمی برای رفع مشکل آسفالت یا بتن استفاده کرد. آسفالت UPM که برای کار در هر شرایط آب و هوایی طراحی شده است را می توان برای رفع چاله های خشک و مرطوب بکار برد چراکه اجازه ترمیم در هر شرایطی را می دهد. زمانی که آسفالت متراکم شد، بلافاصله آماده استفاده می شود. بیشتر با مزایای آسفالت UPM آشنا شوید.

این سه نوع از آسفالت، راه حل های خوبی برای مشکلاتی هستند که شما در خانه یا محل کار با آسفالت پیدا می کنید. با دانستن تفاوت میان آن ها، می توانید بهترین گزینه را بر اساس شرایط موجود انتخاب کنید.

مطالب مرتبط