خدمات آسفالت کاری در مازندران، پیمانکار و اکیپ آسفالت مجرب

شرکت راه سازا پیمانکار رسمی آسفالت در مازندران با استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک و با بهره گیری از بهترین اکیپ راهسازی خدمات آسفالت کاری را به بهترین شکل انجام داده است.

با دارا بودن چندین سال تجربه در ارائه سایر خدمات آسفالت کاری مانند آسفالت جاده و خیابان، پشت بام ، پارکینگ، محوطه ویلاها، باند فرودگاه ها و محوطه کارخانه ها و… را به صورت مطلوب انجام می دهد.

آسفالت کاری در مازندران

چرا شرکت راه سازا ؟

شرکت راه سازا در اجرای پروژه های آسفالت کاری صفر تا صد خدمات را بر عهده می گیرد. تهیه مصالح و مواد اولیه، حمل و نقل مصالح به محل مورد نظر و اجرای آسفالت کاری تماما بر عهده تیم راه سازا می باشد. مسئولیت پذیری اعضا و اجرای بی نقص و رعایت استانداردهای وضع شده، نظارت صحیح بر اجرای پروژه و ضمانت پس از پایان کار، در اولویت کار ما قرار دارد و همواره سعی در ارائه بهترین خدمات به شما مشتریان عزیز داریم.

اجرای آسفالت کاری در مازندران

آسفالت کاری یکی از امور ضروری برای محوطه سازی خیابان و جاده و… می باشد و بدون روکش آسفالت سطحی ناهموار و نازیبا خواهیم داشت. اما باید توجه داشته باشیم که آسفالت کاری نیز مانند سایر مشاغل نیازمند حرفه و تخصص بوده و نیازمند افراد با تجربه و کار بلد می باشد و فقط در این صورت است که در نهایت شاهد نتیجه ای مطلوب خواهیم بود. مجموعه راه سازا متشکل از افراد با دانش روز بوده و با بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات مدرن و پیشرفته آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد.

اجرای آسفالت کاری در مازندران توسط تیم راه سازا به روش های مکانیزه ودستی انجام می شود. در اجرای مکانیزه پرسنل با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته مراحل اجرای آسفالت را به صورت اصولی و با رعایت استانداردهای مخصوص به انجام می رسانند.
در آسفالت کاری به صورت دستی نیز تیم راه سازا با بهره گیری از افراد اوستاکار و با تجربه و استفاده از ابزار های استاندارد بالاترین کیفیت را ارائه خواهند کرد.

مراحل اجرای آسفالت کاری در مازندران

1- زیرسازی آسفالت نخستین مرحله و مهم ترین مرحله آسفالت کاری بوده که شامل تمیز کردن کامل سطح مورد نظر از ذرات اضافی و گرد وغبار می باشد. اگر زیر سازی خوبی نداشته باشیم در پایان کار سطح آسفالت ناهموار و دارای پستی و بلندی بوده و بعد از مدتی نیز دچار نشست یا ترک خوردگی شده و بخش های از آن نیز جدا می شود. انجام اصولی زیرسازی در جاده و خیابان ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا در صورت ناهمواری در جاده، اختلال در عبور و مرور به وجود آمده و باعث تصادفات و سایر مشکلات دیگر می شود.جدول بندی، پل گذاری و شیب سازی محوطه نیز جزء عملیات زیرسازی به شمار می روند.

2- پس از مرحله زیرسازی، قیرپاشی روی سطح با استفاده از ماشین قیرپاش صورت می گیرد تا محوطه را برای پخش آسفالت آماده کند. قیرپاشی قبل از آسفالت باعث بسته شدن منافذ و چسبندگی بهتر مصالح به سطح زیرین خود می شود. قیرپاشی تحت دمای مخصوصی انجام می شود که توسط قوانین دستگاه نظارت تعیین و تایید شده و سپس پیمانکار مجاز به اجرای آن می باشد.

3- مرحله سوم عملیات آسفالت کاری پخش آسفالت در دو مرحله می باشد: لایه آستر و لایه اصلی
ابتدا با استفاده از فینیشر مقداری آسفالت روی سطح مورد نظر ریخته می شود. این لایه تحت عنوان لایه آستر شناخته شده و در مرحله دوم لایه اصلی با ضخامت معین روی آستر پخش می شود. دمای پخش آسفالت نیز باید طبق استانداردهای مخصوص تنظیم شود.

4- پس از پخش آسفالت نوبت به کوبیدن و فشرده سازی آسفالت می رسد که با استفاده از غلطک های مخصوص انجام می شود. غلتک در دو نوع پلاستیکی و فولادی وجود دارد و موارد کاربرد هریک نیز متفاوت می باشد. وزن غلتک ها و تعداد غلتک های مورد نیاز برای سطح موردنظر توسط دستگاه نظارت تعیین می شود و حداقل باید دو عدد باشد. غلتک زنی نیز مانند سایر مراحل آسفالت کاری نیاز به تخصص و دانش دارد و به کارگیری افراد حرفه ای و مجرب برای یک پروژه موفق بسیار حائز اهمیت می باشد.

انواع آسفالت

آسفالت سرد

مواد اولیه آسفالت سرد قیر و سنگدانه می باشد که در دمای محیط با یکدیگر مخلوط شده و روی سطح مورد نظراجرا می شود. پخش آسفالت سرد و کوبیدن آن نیز در دمای محیط انجام می شود. از ویژگی های خوب آسفالت سرد این است که قابلیت حمل در مسافت های طولانی را دارد و احتمال فاسد شدن و کاهش کیفیت مواد تقریبا صفر می باشد. به همین خاطر آسفالت سرد را می توان مدت زمانی نگهداری کرد و در آینده از آن استفاده کرد. آسفالت سرد بیشتر در مسیرهای کم تردد و برای ترمیم جاده ها کاربرد دارد و در محوطه سازی سالن های ورزشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آسفالت گرم

آسفالت گرم از قیر و سنگدانه تشکیل شده و این مواد در دمای بالا با هم ترکیب می شوند وعملیات پخش و غلتک زنی آن نیز در دمای گرم صورت می پذیرد. تهیه آسفالت گرم در کارخانه و در درجه حرارت 105-163 درجه سانتی گراد صورت می گیرد و برای پخش به محل مورد نظر فرستاده می شود. اسفالت گرم به شکل خمیری و داغ بوده که با دستگاه های مخصوص کوبیده می شود و به حالت جامد تبدیل می شود. در ترکیبات آسفالت گرم مقدار زیادی از مخلوط های سنگی وجود دارد. به همین دلیل بیشتر در جاده های سنگین و پرترافیک مثل اتوبان مورد استفاده قرار می گیرد.

آسفالت حفاظتی

آسفالت حفاظتی ترکیباتی شبیه آسفالت گرم دارد و بیشتر در آسفالت کاری مسیرهای کم ترافیک و مسیرهای فرعی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان روکش محافظتی روی ایزوگام و عایق کردن پشت بام ها نیز کاربرد دارد. ماندگاری آسفالت حفاظتی نسبت به آسفالت گرم کمتر و حدود سه الی پنج سال می باشد.

قیمت اجرای آسفالت در مازندران

هزینه اجرای خدمات آسفالت کاری در مازندران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مساحت محوطه و مقدار آسفالت مورد نظر، چگونگی حمل و نقل مصالح و نوع مواد اولیه به کار رفته در آسفالت همگی در تعیین قیمت نهایی آسفالت موثر هستند. پرسنل آسفالت کاری شرکت راه سازا عملیات آسفالت کاری را به نحوی انجام می دهند که ضمن استفاده از متریال مرغوب و درجه یک و ارائه خدماتی با بالاترین کیفیت، مناسب ترین هزینه را از شما مشتریان عزیز دریافت کنند.

جهت استعلام ارزان ترین قیمت آسفالت کاری با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین شرکت راه سازا کلیه خدمات آسفالت کاری را در استان رشت نیز به مشتریان عزیز ارائه می دهد.